УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
НАСЕЛЕННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПО
ХОРТИЦЬКОМУ РАЙОНУ

69097,м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, 4б

Для людей з вадами зору

Ми у соц. мережах

Ми у громадських мережах

Верховна рада України

Офіційний Веб-портал

Кабінет Міністрів України

Офіційний Веб-портал

Міністерство соціальної політики

Офіційний Веб-портал

Запорізька міська рада

Офіційний Веб-портал

Калькулятор Субсідій

Офіційний Веб-портал

Пенсії працюючим пенсіонерам будуть перераховані з 1 квітня

Автор Moderator, рубрики: Без рубрики

 

_otpusknye_posobiya_bolnichnyy__1_480x270

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено проведення перерахунку працюючим пенсіонерам, який здійснюється не раніше, ніж через 2 роки після призначення пенсій або її останнього перерахунку.

Зазначений перерахунок проводиться з 1 квітня органами Пенсійного фонду автоматично, без додаткового звернення пенсіонерів.

Пенсійний фонд України за даними Реєстру застрахованих осіб має інформацію, працює людина чи ні, і скільки часу минуло з моменту призначення чи останнього перерахунку пенсій. Кожного березня проводиться певна звірка даних і автоматично визначається, хто станом на лютий уже має 24 місяці неврахованого стажу (або менше ніж 24 місяці, але з моменту останнього перерахунку 24 місяці вже минуло).

Перерахунок здійснюється або з урахуванням лише страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або – у разі доцільності – з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Доцільність проведення того чи іншого перерахунку визначається індивідуально для кожного пенсіонера.

Враховуючи, що звітність про нараховану заробітну плату та сплачений єдиний внесок подається щоквартально, зокрема за І квартал поточного року – до 10.05.2023, відповідно автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проводитись органами Пенсійного фонду України саме в травні поточного року після надходження даних про сплату єдиного внеску.

При цьому, виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у червні з доплатою за квітень та травень.